PL EN
+48 58 735 77 41 info@hestor.pl
Szafy klimatyzacyjne serii CV-CA-CW przeznaczone są do utrzymywania temperatury i wilgotności na określonym, zadanym poziomie.
Seria urządzeń HPW to kompaktowe pomy ciepła typu „woda-powietrze” zaprojektowane do montażu w pomieszczeniu. Instalowane są w przestrzeni wymagającej chłodzenia i / lub ogrzewania. Jako dolne źródło energii wykorzystywana jest woda.
Seria STR realizuje zadania osuszania, wymiany powietrza z jednoczesnym odzyskiem ciepła oraz kontroli temperatury dzięki modułowi z zewnętrznym skraplaczem powietrza.
Osuszacz powietrza z serii SP zaprojektowany został do zastosowań basenowych wymagających redukcji wilgotności z funkcję ogrzewania powietrza oraz wszędzie tam gdzie niezbędna jest kontrola wilgotności
Seria kondensacyjnych osuszaczy ID-IT stworzona została w oparciu o zaawansowane rozwiązania technologiczne pozwalajace zapewnić spełnienie wysokich wymogów jakościowych oraz walorów użytkowych.
DDS to seria kompaktowych osuszaczy powietrza przystosowanych do montażu ściennego w osuszanym pomieszczeniu.
Osuszacze DCS zaprojektowano jako urządzenia do montażu w pomieszczeniu sąsiadującym z osuszaną przestrzenią.
Seria osuszaczy DOS zaprojektowana została do montażu podwieszanego.
Nowość roku 2018 w kategorii osuszacze basenowe. Zaprojektowane w formie pionowej kolumny. Ciche, energooszczędne, nie wymagają instalacji kanałowej.
Centrale wentylacyjne serii RESTOR P z wbudowanym układem pompy ciepła, to propozycja jednostek z odzyskiem ciepła oraz funkcją grzania i chłodzenia. Zakres przepływu powietrza od 800 do 3400 m3/h.
Katalog Technik Wentylacji Basenowej firmy HESTOR prezentujący najciekawsze propozycje urządzeń do wentylacji, osuszania i klimatyzacji basenów.
Jednostki SPR z systemem odzysku ciepła przeznaczone są od użytku w basenach. Typoszereg obejmuje 17 wielkości, sklasyfikowanych na podstawie zakresu i wydajności osuszania.
Nowość 2017r. Kondensacyjne osuszacze powietrza, o wydajności osuszania w zakresie od 263 do 940 l/24h. Dostępne wersje wykonania: standardowe, z funkcją chłodzenia.
Nowość 2017r . Seria energooszczędnych osuszaczy HD. Wydajność od 73 do 240 l/24h. Główne zastosowanie to przemysł i magazynowanie.
Nowość ! Seria osuszaczy dla basenów SM. Typoszereg 6 wielkości urządzeń dla basenów o powierzchni lustra wody od 60 do 150 m2. Energooszczędne, efektywne i ekologiczne !
Seria kompaktowych, podwieszanych jednostek wentylacyjnych z przeciwprądowym wymiennikiem ciepła i wentylatorami EC. Automatyka zintegrowana . Klasa energetyczna A/A+.
Seria central TOP - propozycja wentylacji dla najbardziej wymagających klientów. Składa się z 5 wielkości, o przepływie powietrza w zakresie od 200 do 1500 m3/h.
Energooszczędne osuszacze powietrza dla małych i średnich basenów ,jacuzzi. Seria SD powstała na bazie sprawdzonego modelu SDH. Składa się z 5 modeli o wydajności osuszania od 73 do 240 l/dobę. Nowość roku 2016.
seria TYTAN to centrale klimatyzacyjne o konstrukcji modułowej. Przeznaczone są zarówno do instalacji na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektu. Zakres wydajności powietrza 3.000 - 130.000 m3/h.
Grupa central wentylacyjnych z obrotowym wymiennikiem ciepła. Urządzenia produkowane w wykonaniu stojącym. Typoszereg składa się z 7 modeli, o wydajności w zakresie od 400 do 14000 m3/h.
Kondensacyjne osuszacze powietrza zaprojektowane do instalacji w chłodniach. Pracują w temperaturach -1...+18°C . Dostępne również z z funkcją chłodzenia -Z .Wydajności osuszania do 85 l/24h.
Kondensacyjne osuszacze powietrza zaprojektowane do instalacji w chłodniach. Pracują w temperaturach -1...+18°C . Dostępne również z z funkcją chłodzenia -Z .Wydajności osuszania do 457 l/24h.
Kondensacyjne osuszacze powietrza zaprojektowane do instalacji w chłodniach. Pracują w temperaturach -1...+18°C . Dostępne również z z funkcją chłodzenia -Z .Wydajności osuszania w zakresie od 156 do 190 l/24h.
Web Serwer Communication - łatwy i zdalny system kontroli układu wentylacji. Nie wymaga instalowania aplikacji. Dostępny dla wszystkich central wentylacyjnych.
Seria LGK - agregaty wody lodowej chłodzone powietrzem, przeznaczone do montażu zewnętrznego. Seria składa się z 13 modeli, o mocy w zakresie od 165 do 1154 kW.
Seria WSA - agregaty wody lodowej, chłodzone wodą. Seria składa się z 10 modeli, o mocy w zakresie od 6 do 45 kW. Dostępna jest również wersja urządzenia z funkcją grzewczą.
Seria WDA - agregaty wody lodowej, chłodzone wodą. Seria składa się z 21 wielkości, o mocach od 44 do 530 kW. Dostępna jest również wersja urządzenia z funkcją grzewczą.
Seria LSA - agregaty wody lodowej chłodzone powietrzem, przeznaczone do montażu zewnętrznego. Seria składa się z 10 modeli, o mocy w zakresie od 6 do 45 kW.
Seria LDP - agregaty wody lodowej, z funkcjami grzania i chłodzenia realizowanymi jednocześnie. Chłodzone powietrzem, przeznaczone do montażu zewnętrznego. Seria składa się z 18 modeli, o mocy w zakresie od 60 do 500 kW.
Seria LDA - agregaty wody lodowej, chłodzone powietrzem, przeznaczone do montażu zewnętrznego. Seria składa się z 21 modeli, o mocy w zakresie od 40 do 497 kW.
Seria CSA - agregaty wody lodowej, chłodzone powietrzem, przeznaczone do montażu wewnętrznego. Seria składa się z 10 modeli, o mocy w zakresie od 6 do 40 kW.
Seria CDA - agregaty wody lodowej, chłodzone powietrzem, przeznaczone do montażu wewnętrznego. Seria składa się z 16 modeli, o mocy w zakresie od 40 do 260 kW.
Pompy ciepła typu WODA-WODA z gruntowym układem dolnego źródła ciepła. Dostępne w kilku wersjach konfiguracji oraz szeroką gamą akcesoriów. Typoszereg podzielony na 21 wielkości o mocach w zakresie 52kW - 658kW.
Pompy ciepła powietrze-woda w wersji SPLIT. Złożone z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Bardzo dobre parametry. Stabilna praca do temperatury zewnętrznej -20°C. Dostępne w zakresie mocy 6kW - 106kW.
Seria CW - szafy klimatyzacji precyzyjnej, chłodzone wodą z agregatu wody lodowej. Nie zawierają układu bezpośredniego odparowania.
Seria DXW-F - szafy klimatyzacji precyzyjnej ze skraplaczem freonowym chłodzonym wodą oraz dodatkową chłodnicą wodną zasilaną z chillera.
Seria DXW - szafy klimatyzacji precyzyjnej z wbudowanym układem freonowym oraz wewnętrznym skraplaczem chłodzonym wodą z agregatu wody lodowej.
Serii DXA-DC - szafy klimatyzacji precyzyjnej z podwójnym systemem chłodzenia, z zewnętrznym skraplaczem oraz wewnętrznym chłodzeniem wodnym.
Serii DXA - szafy klimatyzacji precyzyjnej z zewnętrznym skraplaczem freonowym. Zakres mocy od 6 do 100 kW.
Adsorpcyjne osuszacze powietrza. Pracują z powietrzem o temperaturze w zakresie od -20 do +40 °C oraz wilgotności w zakresie od 2 do 100%. Wydajność osuszania wynosi od 17 do 1380 kg/24h.
Nowość ! Urządzenia przeznaczone do kontroli klimatu na małych i średnich basenach. Odzysk ciepła, przepływ powietrza w zakresie od 500 do 1650 m3/h, wydajność osuszania od 50 do 190 l/24h.
Ultradźwiękowe nawilżacze powietrza przeznaczone do pracy autonomicznej lub w rozbudowanych systemach uzdatniania powietrza. Typoszereg podzielony na 7 wielkości o wydajności nawilżania 3-24 kg/h.
Hybrydowe pompy ciepła z powietrzno-gruntowym układem dolnego źródła. Najwyższa efektywność energetyczna w swojej klasie. Do montażu poza budynkiem. Typoszereg podzielony na 6 wielkości o mocach w zakresie 30kW - 106kW.
Powietrzne pompy ciepła LZi zbudowane w technologii inwerterowej, gwarantujące znakomite parametry powietrza. Seria składa się z 4 modeli, o mocach: 8, 10, 15, 20 kW.
Pompy ciepła typu WODA-WODA z gruntowym układem dolnego źródła ciepła. Dostępne w kilku wersjach konfiguracji oraz szeroką gamą akcesoriów. Typoszereg podzielony na 8 wielkości o mocach w zakresie 7kW - 38kW.
Hybrydowe pompy ciepła z powietrzno-gruntowym układem dolnego źródła. Wersja do montażu wewnątrz budynku z zewnętrznym modułem powietrznym. Typoszereg podzielony na 8 wielkości o mocach w zakresie 14kW - 106kW.
Nowoczesne pompy ciepła powietrze-woda gwarantujące bardzo wysokie osiągi. Stabilna praca do -20°C otoczenia i produkcja wody o temperaturze do +65°C. Dostępne w zakresie mocy 25kW - 93kW.
Powietrzne pompy ciepła zbudowane na potrzeby instalacji ze źródłem ciepła wewnątrz budynku. Standardowo oferowane z funkcją CHŁODZENIA. Typoszereg podzielony na 8 wielkości o mocach w zakresie 6kW - 53kW.
Nowoczesne pompy ciepła LZTi to technologia inwerterowa i EVI w jednym. Gwarantują najlepsze osiągi. Dostępne moce to 8,10,15,20 kW.
Centrale wentylacyjne serii RESTOR P z wbudowanym układem pompy ciepła, to propozycja jednostek z odzyskiem ciepła oraz funkcją grzania i chłodzenia. Zakres przepływu powietrza od 800 do 3400 m3/h.
HESTOR AHU to centrale wentylacyjne, sekcyjne, o konstrukcji modułowej. Przeznaczone są zarówno do instalacji na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektu.
Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła - HESTOR CBP, zaprojektowane zostały do pracy w instalacjach wymagających dużych ciśnień dyspozycyjnych.
Grupa central z odzyskiem ciepła HESTOR PLUS występuje w wersji pionowej i poziomej
Grupa central wentylacyjnych z obrotowym, regeneracyjnym wymiennikiem ciepła. Urządzenia produkowane w wykonaniu stojącym. Typoszereg składa się z 6 modeli, o wydajności w zakresie od 1500 do 8000 m3/h.
Grupa central z odzyskiem ciepła HESTOR TOP charakteryzuje się umiejscowieniem króćców przyłączeniowych w górnej części obudowy
Typoszereg 9 central wentylacyjnych z krzyżowym wymiennikiem ciepła, o wydajności w zakresie od 300 do 8000 m3/h. Dostępne wersje instalacyjne: pozioma i pionowa.
Seria central DELUXE - propozycja wentylacji dla najbardziej wymagających klientów, składająca się z 10 wielkości, o przepływie powietrza w zakresie od 200 do 4600 m3/h.
Seria central wentylacyjnych nawiewnych, dostępna w wersji stojącej lub podwieszanej. Wykonanie kompaktowe lub modułowe. Dostępne wersje specjalistyczne: przemysłowe, higieniczne, kuchenne.
Czyste powietrze to zdrowie! Czyste powietrze to życie!
Typoszereg 9 central wentylacyjnych z krzyżowym wymiennikiem ciepła, o wydajności w zakresie od 300 do 8000 m3/h. Dostępne wersje instalacyjne: pozioma i pionowa.
Kondensacyjne osuszacze powietrza, o wydajności osuszania w zakresie od 330 do 415 l/24h. Dostępne wersje wykonania: standardowe, z chłodzeniem oraz z odzyskiem ciepła.
Kondensacyjne osuszacze powietrza, o wydajności osuszania w zakresie od 560 do 940 l/24h. Dostępne wersje wykonania: standardowe, z chłodzeniem oraz z odzyskiem ciepła.
Kondensacyjne osuszacze powietrza, o wydajności osuszania w zakresie od 128 do 194 l/24h. Dostępne wersje wykonania: standardowe, z chłodzeniem oraz z odzyskiem ciepła.
Kondensacyjne osuszacze powietrza w wykonaniu kompaktowym. Wydajność osuszania w zakresie od 75 do 124 l/24h. Dostępne w obudowie ze stali kwasoodpornej.
Kondensacyjne osuszacze powietrza w wykonaniu kompaktowym, o wydajności osuszania w zakresie od 75 do 124 l/24h. Dostępne w obudowie ze stali kwasoodpornej.
Seria ultrawydajnych osuszaczy, zaprojektowania głównie na potrzeby przemysłu spożywczego i farmaceutycznego, znajdująca zastosowane w obiektach o dużych przestrzeniach. Wydajność osuszania w zakresie od 50 do 194 l/24h.
Grupa osuszaczy zaprojektowania na potrzeby osuszania magazynów oraz do zastosowania w procesach przemysłowych i budowlanych. Wydajność osuszania w zakresie od 50 do 194 l/24h.
Centrale basenowe z poczwórnym odzyskiem ciepła. Seria UTA/UTAZ to propozycja dla najbardziej wymagających.
Energooszczędne osuszacze powietrza dla dużych basenów i parków wodnych. Seria SRH składa się z 6 modeli, o wydajności w zakresie od 1150 do 3000 l/24h.
Seria osuszaczy powietrza do montażu kanałowego, zaprojektowana dla średnich basenów o powierzchni od 30 do 60 m2. Wydajność osuszania w przedziale od 330 do 949 l/24.
Osuszacze SEH to seria zaprojektowana specjalnie do zastosowania w niewielkich basenach. Wysoki spręż dyspozycyjny umożliwia instalację kanałową.
Osuszacze powietrza do montażu kanałowego, do zastosowania na niewielkich basenach lub w jacuzzi. Seria SDH składa się z 2 modeli, o wydajności osuszania od 94 do 124 l/dobę.
Osuszacze powietrza dla niewielkich basenów lub jacuzzi. Seria SBA składa się z 5 modeli o wydajności osuszania od 50 do 200 l/dobę.
Najwyższej jakości, praktyczny, wolnostojący osuszacz basenowy w eleganckim wydaniu.
   
Piątek 27 marzec 2020

Działania zalecane przy specyfikacji, zakupie, instalacji, eksploatacji i konserwacji systemów filtracji powietrza w urządzeniach zamontowanych w obiektach opieki zdrowotnej.

Eurovent Middle East, jako stowarzyszenie branżowe zajmujące się produkcją urządzeń do ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa (HVACR), zachęca placówki opieki zdrowotnej do przestrzegania poniższych zaleceń w celu zmniejszenia ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się wirusów poprzez systemy filtracji powietrza i wentylacji oraz do odpowiedniego instruowania personelu zaangażowanego w specyfikację, zakup, instalację, obsługę i konserwację takich systemów.

Uwagi ogólne

Filtry nieprawidłowe, o niskiej skuteczności filtracji, a także nieobsługiwane lub niespełniające wymagań norm systemy wentylacyjne mogą znacząco przyczynić się do infekcji wirusowych i przekształcić placówkę opieki zdrowotnej w punkt zakażeń. Eurovent Middle East przedstawia poniżej podstawowe zalecenia dotyczące rozprzestrzeniania się wirusów oraz zdrowia pacjentów w placówkach opieki zdrowotnej. Zalecenia te opierają się na międzynarodowych standardach branżowych i zawierają wskazówki dotyczące najlepszych praktyk w zakresie filtracji powietrza i wentylacji.

Filtracja powietrza

Specyfikacja filtrów powietrza do szczególnych zastosowań

W środowiskach wysokiego ryzyka, w tym w laboratoriach, szpitalach, izolatkach i miejscach kwarantanny, stosowanie filtrów HEPA (High Partective Air Particulate Air) jest obowiązkowe! Zamów kontrolę zainstalowanego systemu filtracji powietrza i upewnij się, że zainstalowany został filtr HEPA. W razie wątpliwości skontaktuj się z ekspertem, który oceni systemy filtracyjne. Filtry HEPA powinny również posiadać specjalny system ułatwiający ich wymianę bez fizycznego kontaktu z zanieczyszczonym materiałem – tzw. Bag-in/Bag-out.

Zakup filtrów powietrza

Wiele dostępnych na rynku filtrów HEPA nie spełnia międzynarodowych standardów (EN 1822:2009, IEST-RP-CC001) i nie gwarantuje wymaganej wydajności filtrowania. Niestety wielu dostawców obecnych na rynku nie zdaje sobie sprawy z wymagań norm i poważnego wpływu, jaki może mieć nieodpowiedni filtr na zdrowie ludzi. Fałszywe raporty z testów lub certyfikaty są powszechne! Zazwyczaj każdy pojedynczy filtr HEPA jest przed wysyłką testowany zgodnie ze standardami przez producenta i dostarczany wraz z raportem z testu oraz etykietą przedstawiającą jego wyniki. Poszukaj oryginalnych produktów międzynarodowych producentów i poproś o kopię faktycznego raportu z badań, który powinien się odnosić do przepływu powietrza, oporu i penetracji. W razie wątpliwości skontaktuj się z naszym stowarzyszeniem na office@eurovent.me. Pomożemy ci ocenić, czy raporty z testów są prawdziwe.

Instalacja filtrów HEPA

Filtry HEPA nie mogą być w jakikolwiek sposób zmieniane w celu dopasowania do istniejącego systemu. Cięcie, gięcie lub wszelkie inne modyfikacje obniżają szczelność i sprawiają, że filtr staje się bezużyteczny! Tylko wykwalifikowane osoby zachowujące należytą ostrożność dają gwarancję montażu filtrów HEPA bez ich uszkodzenia. Po montażu wymagana jest kontrola systemu filtracji. Wezwij niezależnego eksperta do  oceny lub uruchomienia, aby upewnić się, że system filtracji działa zgodnie z przeznaczeniem.

Działanie systemów filtracyjnych

Filtry HEPA są skuteczne w filtrowaniu wirusów i bakterii, jednak z uwagi na wilgotność i materiały same mogą się stać wylęgarnią tych zanieczyszczeń. Regularne odkażanie poprzez fumigację systemu wentylacyjnego i wentylowanej przestrzeni pomaga utrzymać czystość w filtrach HEPA i systemach wentylacyjnych. Fumigację zwykle wykonuje się za pomocą par nadtlenku wodoru (VHP - H2O2) przy użyciu mobilnych generatorów VHP (Steris, Bioquell itp.). Uważaj, aby podczas tego procesu dopływ powietrza do pojedynczych pomieszczeń był odłączony od centrali wentylacyjnej. Zadzwoń do ekspertów, aby doradzili ci i wprowadzili odpowiednią procedurę.

Konserwacja filtrów powietrza

Filtry HEPA należy oceniać i sprawdzać pod kątem ich integralności co sześć miesięcy i należy je wymienić po osiągnięciu wskazanego spadku ciśnienia. Personel zajmujący się konserwacją filtrów HEPA musi zostać specjalnie przeszkolony w zakresie przestrzegania odpowiedniej procedury. W przypadku braku systemów ograniczających, takich jak Bag-in/Bag-out, prace przy filtrach HEPA należy prowadzić wyłącznie w odzieży ochronnej (jednorazowe okulary, maski, rękawiczki i kombinezony). Należy je traktować jako zagrożenie biologiczne i usuwać zgodnie z międzynarodowymi standardami i przepisami. W żadnym wypadku nie wolno ich usuwać jak zwykłych odpadów. To samo dotyczy prac personelu konserwującego. Nadal zdarza się, że personel serwisowy myje filtry powietrza i przywraca je do eksploatacji. Praktyka ta musi zostać surowo zabroniona. Obowiązkiem operatora jest poinstruowanie o tym personelu lub kontrahentów.

Systemy wentylacyjne

Na oddziałach intensywnej terapii, gdzie musi być utrzymywane nadciśnienie powietrza w pomieszczeniu, sekcja filtracji powietrza za pomocą filtrów HEPA musi być zainstalowana po stronie nawiewania powietrza. W izolatkach lub innych szczególnych obszarach, takich jak laboratoria, należy utrzymywać podciśnienie powietrza, aby zapobiec przedostawaniu się zanieczyszczonego powietrza na zewnątrz. System wentylacji nie powinien mieć recyrkulacji bez filtracji HEPA i odpowiedniego systemu ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym (UV). W takich instalacjach system filtracji powietrza musi zostać zainstalowany po stronie wylotu powietrza, a sekcja filtrów HEPA powinna mieć system Bag-in/Bag-out.

W pomieszczeniach, w których nie ma instalacji wentylacji mechanicznej (np. pokoje wyposażone są w klimatyzatory typu split) lub wentylacja jest niewystarczająca, zaleca się stosowanie wolnostojącego oczyszczacza powietrza z filtrami HEPA. W takich urządzeniach znajdują się filtry wychwytujące cząstki stałe i zanieczyszczenia gazowe oraz filtry o wysokiej skuteczności usuwające drobne pyły, oraz wirusy, bakterie, zarodniki grzybów i pleśni. Usunięcie pyłów i zanieczyszczeń gazowych zapewnia odpowiednią jakość powietrza.

Za wszelką cenę należy zapobiegać zanieczyszczeniu krzyżowemu między różnymi pokojami. Zaleca się regularną szczegółową ocenę systemu wentylacji, aby zapewnić integralność systemu i jego prawidłowe funkcjonowanie. Oceny muszą dokonać eksperci. Powietrze wywiewane musi być filtrowane za pomocą filtrów HEPA przed uwolnieniem powietrza do środowiska.

Rekomendowane działania

Eurovent Middle East zdecydowanie zaleca poszukiwanie fachowych porad w razie jakichkolwiek wątpliwości. Stowarzyszenie może udzielić pomocy i wskazówek w celu wskazania wiarygodnych dostawców i certyfikowanych produktów. W sprawie wniosków prosimy o kontakt: office@eurovent.me.

Powiązane dokumenty i linki

Wszystkie powiązane dokumenty i artykuły można znaleźć w odpowiednich sekcjach tutaj.

Źrodła:

-rynekinstalacyjny.pl

-Eurovent