PL EN
+48 58 735 77 41 info@hestor.pl
Szafy klimatyzacyjne serii CV-CA-CW przeznaczone są do utrzymywania temperatury i wilgotności na określonym, zadanym poziomie.
Seria urządzeń HPW to kompaktowe pomy ciepła typu „woda-powietrze” zaprojektowane do montażu w pomieszczeniu. Instalowane są w przestrzeni wymagającej chłodzenia i / lub ogrzewania. Jako dolne źródło energii wykorzystywana jest woda.
Seria STR realizuje zadania osuszania, wymiany powietrza z jednoczesnym odzyskiem ciepła oraz kontroli temperatury dzięki modułowi z zewnętrznym skraplaczem powietrza.
Osuszacz powietrza z serii SP zaprojektowany został do zastosowań basenowych wymagających redukcji wilgotności z funkcję ogrzewania powietrza oraz wszędzie tam gdzie niezbędna jest kontrola wilgotności
Seria kondensacyjnych osuszaczy ID-IT stworzona została w oparciu o zaawansowane rozwiązania technologiczne pozwalajace zapewnić spełnienie wysokich wymogów jakościowych oraz walorów użytkowych.
DDS to seria kompaktowych osuszaczy powietrza przystosowanych do montażu ściennego w osuszanym pomieszczeniu.
Osuszacze DCS zaprojektowano jako urządzenia do montażu w pomieszczeniu sąsiadującym z osuszaną przestrzenią.
Seria osuszaczy DOS zaprojektowana została do montażu podwieszanego.
Nowość roku 2018 w kategorii osuszacze basenowe. Zaprojektowane w formie pionowej kolumny. Ciche, energooszczędne, nie wymagają instalacji kanałowej.
Centrale wentylacyjne serii RESTOR P z wbudowanym układem pompy ciepła, to propozycja jednostek z odzyskiem ciepła oraz funkcją grzania i chłodzenia. Zakres przepływu powietrza od 800 do 3400 m3/h.
Katalog Technik Wentylacji Basenowej firmy HESTOR prezentujący najciekawsze propozycje urządzeń do wentylacji, osuszania i klimatyzacji basenów.
Jednostki SPR z systemem odzysku ciepła przeznaczone są od użytku w basenach. Typoszereg obejmuje 17 wielkości, sklasyfikowanych na podstawie zakresu i wydajności osuszania.
Nowość 2017r. Kondensacyjne osuszacze powietrza, o wydajności osuszania w zakresie od 263 do 940 l/24h. Dostępne wersje wykonania: standardowe, z funkcją chłodzenia.
Nowość 2017r . Seria energooszczędnych osuszaczy HD. Wydajność od 73 do 240 l/24h. Główne zastosowanie to przemysł i magazynowanie.
Nowość ! Seria osuszaczy dla basenów SM. Typoszereg 6 wielkości urządzeń dla basenów o powierzchni lustra wody od 60 do 150 m2. Energooszczędne, efektywne i ekologiczne !
Seria kompaktowych, podwieszanych jednostek wentylacyjnych z przeciwprądowym wymiennikiem ciepła i wentylatorami EC. Automatyka zintegrowana . Klasa energetyczna A/A+.
Seria central TOP - propozycja wentylacji dla najbardziej wymagających klientów. Składa się z 5 wielkości, o przepływie powietrza w zakresie od 200 do 1500 m3/h.
Energooszczędne osuszacze powietrza dla małych i średnich basenów ,jacuzzi. Seria SD powstała na bazie sprawdzonego modelu SDH. Składa się z 5 modeli o wydajności osuszania od 73 do 240 l/dobę. Nowość roku 2016.
seria TYTAN to centrale klimatyzacyjne o konstrukcji modułowej. Przeznaczone są zarówno do instalacji na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektu. Zakres wydajności powietrza 3.000 - 130.000 m3/h.
Grupa central wentylacyjnych z obrotowym wymiennikiem ciepła. Urządzenia produkowane w wykonaniu stojącym. Typoszereg składa się z 7 modeli, o wydajności w zakresie od 400 do 14000 m3/h.
Kondensacyjne osuszacze powietrza zaprojektowane do instalacji w chłodniach. Pracują w temperaturach -1...+18°C . Dostępne również z z funkcją chłodzenia -Z .Wydajności osuszania do 85 l/24h.
Kondensacyjne osuszacze powietrza zaprojektowane do instalacji w chłodniach. Pracują w temperaturach -1...+18°C . Dostępne również z z funkcją chłodzenia -Z .Wydajności osuszania do 457 l/24h.
Kondensacyjne osuszacze powietrza zaprojektowane do instalacji w chłodniach. Pracują w temperaturach -1...+18°C . Dostępne również z z funkcją chłodzenia -Z .Wydajności osuszania w zakresie od 156 do 190 l/24h.
Web Serwer Communication - łatwy i zdalny system kontroli układu wentylacji. Nie wymaga instalowania aplikacji. Dostępny dla wszystkich central wentylacyjnych.
Seria LGK - agregaty wody lodowej chłodzone powietrzem, przeznaczone do montażu zewnętrznego. Seria składa się z 13 modeli, o mocy w zakresie od 165 do 1154 kW.
Seria WSA - agregaty wody lodowej, chłodzone wodą. Seria składa się z 10 modeli, o mocy w zakresie od 6 do 45 kW. Dostępna jest również wersja urządzenia z funkcją grzewczą.
Seria WDA - agregaty wody lodowej, chłodzone wodą. Seria składa się z 21 wielkości, o mocach od 44 do 530 kW. Dostępna jest również wersja urządzenia z funkcją grzewczą.
Seria LSA - agregaty wody lodowej chłodzone powietrzem, przeznaczone do montażu zewnętrznego. Seria składa się z 10 modeli, o mocy w zakresie od 6 do 45 kW.
Seria LDP - agregaty wody lodowej, z funkcjami grzania i chłodzenia realizowanymi jednocześnie. Chłodzone powietrzem, przeznaczone do montażu zewnętrznego. Seria składa się z 18 modeli, o mocy w zakresie od 60 do 500 kW.
Seria LDA - agregaty wody lodowej, chłodzone powietrzem, przeznaczone do montażu zewnętrznego. Seria składa się z 21 modeli, o mocy w zakresie od 40 do 497 kW.
Seria CSA - agregaty wody lodowej, chłodzone powietrzem, przeznaczone do montażu wewnętrznego. Seria składa się z 10 modeli, o mocy w zakresie od 6 do 40 kW.
Seria CDA - agregaty wody lodowej, chłodzone powietrzem, przeznaczone do montażu wewnętrznego. Seria składa się z 16 modeli, o mocy w zakresie od 40 do 260 kW.
Pompy ciepła typu WODA-WODA z gruntowym układem dolnego źródła ciepła. Dostępne w kilku wersjach konfiguracji oraz szeroką gamą akcesoriów. Typoszereg podzielony na 21 wielkości o mocach w zakresie 52kW - 658kW.
Pompy ciepła powietrze-woda w wersji SPLIT. Złożone z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Bardzo dobre parametry. Stabilna praca do temperatury zewnętrznej -20°C. Dostępne w zakresie mocy 6kW - 106kW.
Seria CW - szafy klimatyzacji precyzyjnej, chłodzone wodą z agregatu wody lodowej. Nie zawierają układu bezpośredniego odparowania.
Seria DXW-F - szafy klimatyzacji precyzyjnej ze skraplaczem freonowym chłodzonym wodą oraz dodatkową chłodnicą wodną zasilaną z chillera.
Seria DXW - szafy klimatyzacji precyzyjnej z wbudowanym układem freonowym oraz wewnętrznym skraplaczem chłodzonym wodą z agregatu wody lodowej.
Serii DXA-DC - szafy klimatyzacji precyzyjnej z podwójnym systemem chłodzenia, z zewnętrznym skraplaczem oraz wewnętrznym chłodzeniem wodnym.
Serii DXA - szafy klimatyzacji precyzyjnej z zewnętrznym skraplaczem freonowym. Zakres mocy od 6 do 100 kW.
Adsorpcyjne osuszacze powietrza. Pracują z powietrzem o temperaturze w zakresie od -20 do +40 °C oraz wilgotności w zakresie od 2 do 100%. Wydajność osuszania wynosi od 17 do 1380 kg/24h.
Nowość ! Urządzenia przeznaczone do kontroli klimatu na małych i średnich basenach. Odzysk ciepła, przepływ powietrza w zakresie od 500 do 1650 m3/h, wydajność osuszania od 50 do 190 l/24h.
Ultradźwiękowe nawilżacze powietrza przeznaczone do pracy autonomicznej lub w rozbudowanych systemach uzdatniania powietrza. Typoszereg podzielony na 7 wielkości o wydajności nawilżania 3-24 kg/h.
Hybrydowe pompy ciepła z powietrzno-gruntowym układem dolnego źródła. Najwyższa efektywność energetyczna w swojej klasie. Do montażu poza budynkiem. Typoszereg podzielony na 6 wielkości o mocach w zakresie 30kW - 106kW.
Powietrzne pompy ciepła LZi zbudowane w technologii inwerterowej, gwarantujące znakomite parametry powietrza. Seria składa się z 4 modeli, o mocach: 8, 10, 15, 20 kW.
Pompy ciepła typu WODA-WODA z gruntowym układem dolnego źródła ciepła. Dostępne w kilku wersjach konfiguracji oraz szeroką gamą akcesoriów. Typoszereg podzielony na 8 wielkości o mocach w zakresie 7kW - 38kW.
Hybrydowe pompy ciepła z powietrzno-gruntowym układem dolnego źródła. Wersja do montażu wewnątrz budynku z zewnętrznym modułem powietrznym. Typoszereg podzielony na 8 wielkości o mocach w zakresie 14kW - 106kW.
Nowoczesne pompy ciepła powietrze-woda gwarantujące bardzo wysokie osiągi. Stabilna praca do -20°C otoczenia i produkcja wody o temperaturze do +65°C. Dostępne w zakresie mocy 25kW - 93kW.
Powietrzne pompy ciepła zbudowane na potrzeby instalacji ze źródłem ciepła wewnątrz budynku. Standardowo oferowane z funkcją CHŁODZENIA. Typoszereg podzielony na 8 wielkości o mocach w zakresie 6kW - 53kW.
Nowoczesne pompy ciepła LZTi to technologia inwerterowa i EVI w jednym. Gwarantują najlepsze osiągi. Dostępne moce to 8,10,15,20 kW.
Centrale wentylacyjne serii RESTOR P z wbudowanym układem pompy ciepła, to propozycja jednostek z odzyskiem ciepła oraz funkcją grzania i chłodzenia. Zakres przepływu powietrza od 800 do 3400 m3/h.
HESTOR AHU to centrale wentylacyjne, sekcyjne, o konstrukcji modułowej. Przeznaczone są zarówno do instalacji na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektu.
Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła - HESTOR CBP, zaprojektowane zostały do pracy w instalacjach wymagających dużych ciśnień dyspozycyjnych.
Grupa central z odzyskiem ciepła HESTOR PLUS występuje w wersji pionowej i poziomej
Grupa central wentylacyjnych z obrotowym, regeneracyjnym wymiennikiem ciepła. Urządzenia produkowane w wykonaniu stojącym. Typoszereg składa się z 6 modeli, o wydajności w zakresie od 1500 do 8000 m3/h.
Grupa central z odzyskiem ciepła HESTOR TOP charakteryzuje się umiejscowieniem króćców przyłączeniowych w górnej części obudowy
Typoszereg 9 central wentylacyjnych z krzyżowym wymiennikiem ciepła, o wydajności w zakresie od 300 do 8000 m3/h. Dostępne wersje instalacyjne: pozioma i pionowa.
Seria central DELUXE - propozycja wentylacji dla najbardziej wymagających klientów, składająca się z 10 wielkości, o przepływie powietrza w zakresie od 200 do 4600 m3/h.
Seria central wentylacyjnych nawiewnych, dostępna w wersji stojącej lub podwieszanej. Wykonanie kompaktowe lub modułowe. Dostępne wersje specjalistyczne: przemysłowe, higieniczne, kuchenne.
Czyste powietrze to zdrowie! Czyste powietrze to życie!
Typoszereg 9 central wentylacyjnych z krzyżowym wymiennikiem ciepła, o wydajności w zakresie od 300 do 8000 m3/h. Dostępne wersje instalacyjne: pozioma i pionowa.
Kondensacyjne osuszacze powietrza, o wydajności osuszania w zakresie od 330 do 415 l/24h. Dostępne wersje wykonania: standardowe, z chłodzeniem oraz z odzyskiem ciepła.
Kondensacyjne osuszacze powietrza, o wydajności osuszania w zakresie od 560 do 940 l/24h. Dostępne wersje wykonania: standardowe, z chłodzeniem oraz z odzyskiem ciepła.
Kondensacyjne osuszacze powietrza, o wydajności osuszania w zakresie od 128 do 194 l/24h. Dostępne wersje wykonania: standardowe, z chłodzeniem oraz z odzyskiem ciepła.
Kondensacyjne osuszacze powietrza w wykonaniu kompaktowym. Wydajność osuszania w zakresie od 75 do 124 l/24h. Dostępne w obudowie ze stali kwasoodpornej.
Kondensacyjne osuszacze powietrza w wykonaniu kompaktowym, o wydajności osuszania w zakresie od 75 do 124 l/24h. Dostępne w obudowie ze stali kwasoodpornej.
Seria ultrawydajnych osuszaczy, zaprojektowania głównie na potrzeby przemysłu spożywczego i farmaceutycznego, znajdująca zastosowane w obiektach o dużych przestrzeniach. Wydajność osuszania w zakresie od 50 do 194 l/24h.
Grupa osuszaczy zaprojektowania na potrzeby osuszania magazynów oraz do zastosowania w procesach przemysłowych i budowlanych. Wydajność osuszania w zakresie od 50 do 194 l/24h.
Centrale basenowe z poczwórnym odzyskiem ciepła. Seria UTA/UTAZ to propozycja dla najbardziej wymagających.
Energooszczędne osuszacze powietrza dla dużych basenów i parków wodnych. Seria SRH składa się z 6 modeli, o wydajności w zakresie od 1150 do 3000 l/24h.
Seria osuszaczy powietrza do montażu kanałowego, zaprojektowana dla średnich basenów o powierzchni od 30 do 60 m2. Wydajność osuszania w przedziale od 330 do 949 l/24.
Osuszacze SEH to seria zaprojektowana specjalnie do zastosowania w niewielkich basenach. Wysoki spręż dyspozycyjny umożliwia instalację kanałową.
Osuszacze powietrza do montażu kanałowego, do zastosowania na niewielkich basenach lub w jacuzzi. Seria SDH składa się z 2 modeli, o wydajności osuszania od 94 do 124 l/dobę.
Osuszacze powietrza dla niewielkich basenów lub jacuzzi. Seria SBA składa się z 5 modeli o wydajności osuszania od 50 do 200 l/dobę.
Najwyższej jakości, praktyczny, wolnostojący osuszacz basenowy w eleganckim wydaniu.
   
Czyste powietrze to zdrowie! Czyste powietrze to życie!
imgimgimgimgimgimg
Podstawowe informacje
Specyfikacja techniczna
Do pobrania
seria MEDICUS

Jakość powietrza ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Czystość powietrza i właściwy mikroklimat odgrywają kluczową rolę w pielęgnacji i procesie leczenia pacjentów placówek medycznych oraz w ochronie zdrowia opiekującego się nimi personelu medycznego. Skutecznym rozwiązaniem hamującym rozwój i rozprzestrzenianie się mikroorganizmów w zamkniętych przestrzeniach jest stosowanie systemów wentylacyjnych, które jednocześnie zapewniają kontrolę temperatury, wilgotności oraz czystości znajdującego się w nich powietrza. Systemy te są w pełni zautomatyzowane i wyposażone w moduł zdalnego sterowania.

Urządzenia serii MEDICUS spełniają normy VDI 6022, VDI 3803 i DIN EN 1946-4, gwarantujące zachowanie standardów pozwalających na utrzymanie najwyższej jakości znajdującego się w pomieszczeniu powietrza.
MEDICUS to efekt współpracy nowoczesnej linii produkcyjnej, specjalistycznego laboratorium HVAC, pionu badań i rozwoju, a także wyszkoloną kadrą, wyspecjalizowaną w dziedzinie projektowania, produkcji oraz instalacji systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

Centrale klimatyzacyjne MEDICUS zostały zaprojektowane w celu utrzymania czystego, bezpiecznego środowiska. Są one instalowane wszędzie tam, gdzie niezbędne jest utrzymanie wysokiego poziomu higieny i stałej dezynfekcji, np. oddziały ratunkowe, oddziały intensywnej opieki medycznej, sale operacyjne, sanatoria. Znajdują również zastosowanie w pomieszczeniach, w których gromadzone są dane na nośnikach optycznych, w miejscach produkowana żywności, przechowywania elementów elektronicznych, leków oraz innych medykamentów.

Modułowa budowa central MEDICUS sprawia, że ich montaż oraz instalacja są bardzo proste w uruchomieniu i obsłudze. Oferta MEDICUS obejmuje centrale o różnych poziomach wydajności, w zakresie od 2 000 do 29 000 m3/h, dla ciśnienia na poziomie 1 700 Pa.

Parametry techniczne (zgodnie z DIN EN 1886):
– obudowa: wytrzymałość na odkształcenia (ugięcie obudowy) – klasa D1,
– mostek termiczny – TB1 (M),
– szczelność obudowy – klasa L3 (M),
– szczelność filtrów – klasa F8 (M).

Wymogi higieniczne (zgodnie z VDI 6022, VDI 3803):
– idealnie płaskie powierzchnie wewnętrzne,
– spód urządzeń wraz z pojemnikiem na skroploną wodę wykonane ze stali nierdzewnej (zgodnie z AISI 304),
– poszczególne moduły zaopatrzone w drzwiczki rewizyjne ułatwiające utrzymanie czystości wewnątrz urządzeń,
– prosty demontaż poszczególnych elementów.

 Kliknij w ekran obok i zaloguj się.
 Login : webserwer ustawienia2_bez_tekstu_dokumentacja
Hasło : hestor 

seria MEDICUS
ELEMENT CENTRALI CHARAKTERYSTYKA
KONSTRUKCJA Podstawowa konstrukcja central składa się z aluminiowych profili oraz aluminiowych narożników łączących. Panele typu "sandwich" zbudowane są z osłony zewnętrznej i wewnętrznej, zintegrowanych izolacją termiczną oraz dźwiękową. Pokrywy mogą być wykonane z blachy ocynkowanej lub ze stali nierdzewnej. Ich grubość wynosi od 40 do 60 mm. 
Urządzenia spełniają wymagania normy DIN EN 1886, o przenikaniu ciepła w klasie T3 i T2.
PRZEPUSTNICE WIELOPŁASZCZYZNOWE Przepustnice powietrza mogą być obsługiwane ręcznie lub automatycznie, za pomocą uruchamiającego je siłownika połączonego bezpośrednio z automatyką centrali.
FILTRY Zastosowano filtry kasetonowe lub kieszeniowe klasy filtracji G4 i F9.  Filtry montowane są na prowadnicach z wykorzystaniem mechanizmów blokujących, umożliwiających prosty i szybki demontaż.
WYMIENNIKI CIEPŁA  - Pośredni system wymiany powietrza składa się z dwóch wymienników typu woda-powietrze zamieszczonych w sekcjach powietrza nawiewanego oraz wywiewanego. Wymienniki połączone są za pomocą układu rur, a obieg wody wymuszany jest przez zastosowaną pompę. Tego typu wymienniki ciepła stosowane są w sytuacjach, gdy oba strumienie powietrza (nawiewane i wywiewane) muszą być całkowicie od siebie odizolowane, lub w sytuacjach, gdy konieczność ich zastosowania wynika ze szczególnych wymagań instalacyjnych określonych dla konkretnego przypadku. Wymienniki ciepła wykonane są z rur miedzianych oraz z aluminiowych lameli.
- Płytowe wymienniki ciepła to kompaktowe urządzenia, które umożliwiają ogrzewanie lub chłodzenie świeżego powietrza za pomocą energii zawartej w powietrzu wywiewanym. Strumienie powietrza nawiewanego i wywiewanego są od siebie całkowicie odseparowane. Wymienniki stosowane w centralach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych  MEDICUS wykonane są z płyt aluminiowych oraz z paneli ze stali nierdzewnej. Istnieje możliwość zastosowania układu ominięcia wymiennika – by-pass, dającego możliwość rozmrażania zimą oraz chłodzenia wiosną, latem, jesienią.
- Regeneracyjne wymienniki ciepła typu obrotowego zbudowane są z lamel aluminiowych w kształcie koła. Ich ruch obrotowy zapewnia wymianę ciepła między wychodzącym powietrzem gorącym a świeżym, zimnym powietrzem wchodzącym. Możliwe jest częściowe odprowadzanie wilgoci z powietrza nawiewanego do pomieszczenia.
 SEKCJA CHŁODZENIA  Sekcja chłodzenia w wymiennikach ciepła typu woda-powietrze oparta jest na przepływie wody lub roztworu glikolu przez system rur miedzianych z aluminiowym lamelami (rozstaw lameli 2,3 mm). Poniżej wmontowana jest taca ociekowa zbudowana ze stali nierdzewnej, w której gromadzą się skropliny. Sekcja może składać się z 4, 6 lub 8 rzędów wymiennika, w zależności od zadanych parametrów jakie powietrza.
 SEKCJA OGRZEWANIA  Sekcja ogrzewania w wymiennikach ciepła typu woda-powietrze, oparta jest na przepływie wody lub roztworu glikolu przez system rur miedzianych z aluminiowym lamelami (rozstaw lameli 2,2 mm). Sekcja może składać się z 2 lub 4 rzędów. Wyposażona jest w czujnik temperatury, który pozwala na zapobieganie jego zamarznięciu. Dostępna jest również możliwość korzystania z opcji ogrzewania elektrycznego.
 TACA OCIEKOWA / ODKRAPLACZ  Zasobnik gromadzący wodę powstałą w efekcie skraplania się powietrza, podczas procesu jego chłodzenia. Wykonany jest ze stali nierdzewnej i zamontowany w dolnej części sekcji chłodzenia.
 SEKCJA TŁUMIENIA DŹWIĘKU  Równolegle z kierunkiem przepływu powietrza zamontowane są przegrody, których celem jest tłumienie dźwięku. Są one wykonane ze skompresowanej wełny mineralnej z włókna szklanego. W razie konieczności, dzięki funkcjonalnej obudowie, poszczególne przegrody można łatwo i szybko usunąć.
 SEKCJA WENTYLATORÓW

Zastosowane wentylatory są wyważone statycznie i dynamicznie.

Stosowane są dwa rodzaje wentylatorów:
- wentylatory promieniowe (odśrodkowe) typu „plug&fan” charakteryzujące się:
- wysoką wydajnością,
- możliwością płynnej regulacji przepływu i poziomu ciśnienia powietrza,
- dobrymi parametrami poziomu tłumienia dźwięku,
- wentylatory odśrodkowe z podwójnym wlotem oraz wirnikami zakrzywionymi do tyłu, charakteryzujące się:
- wysoką wydajnością,
- osadzeniem w ramie tłumiącej drgania.

W sekcji wentylatorów znajdują się kratki zabezpieczające wlot powietrza.

 ELEMENTY DODATKOWE  - osłona umożliwiająca zainstalowanie urządzenia na zewnątrz pomieszczenia, z dodatkowym systemem odprowadzania wody deszczowej,
- ramy montażowe wykonane z profili aluminiowych o grubości 100 mm, z możliwością zamocowania ich pod każdą z sekcji (rozwiązanie to nie jest dostępne w przypadku piętrowych central MEDICUS),
- otwory w obudowie ułatwiające podnoszenie i transport urządzeń,
- okna kontrolne, z możliwością montażu w każdej sekcji, pozwalające na bieżącą kontrolę poziomu czystości wewnątrz urządzeń,
- oświetlenie wewnętrzne, wspierające czynności kontrolne wewnątrz jednostek,
- regulowane nóżki montażowe, które pozwalają na unoszenie lub opuszczanie centrali, np. w celu dokonania czynności regulacyjnych lub utrzymania czystości pod spodem urządzeń.